להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 פורום משתחררים


קישורים שימושיים

יורם לימודים: ידיעונים חינם

ייעוץ לימודים
עבודה בלונדון
דרושים חיילים משוחררים
פסיכומטרי ובגרויות
עבודה מועדפת

דף הבית >> לימודים >> לימודים ללא פסיכומטרי
 

לימודים בלי פסיכומטרי - לחסוך את כל הכאב ראש הזה...

הבחינה הפסיכומטרית היא אמצעי למיון המועמדים לקראת כניסה ללימודים גבוהים. הבחינה מורכבת ממספר חלקים כאשר הציון בכל חלק נע בין 150-70 והציון הכללי בין 800-200. בדומה, ככל שמקצוע הלימוד מבוקש יותר הציון הנדרש בבחינה הפסיכומטרית גבוה יותר.
אנשים רבים שמעוניינים להשלים תואר אקדמי מפתחים פחד מהבחינה או לא מצליחים להשיג את הציון המבוקש כדי להתקבל לחוג הרצוי. על אף האמור לא כדאי להתייאש משום שהיום ישנן גם אפשרויות נוספות כיצד להתקבל למסגרת של לימודים ללא פסיכומטרי.

-
--------------------------------------------------------------------------------------------
לייעוץ לימודים חינם מיועצת לימודים מקצועית על מסלולים עם וללא פסיכומטרי
---------------------------------------------------------------------------------------------
                        מכינה קדם אקדמית
מכינה קדם אקדמית היא מסגרת שמטרתה לאפשר למועמדים לאקדמיה להשלים דרישות לקבלה לתואר אקדמי. תעודת גמר של המכללה יכולה להיות שווה יותר מהשלמת בגרויות ובמקרים מסויימים ניתן להשלים בגרויות במסגרתה. חובה לעשות לצורך הקבלה למכינה את הבחינה הפסיכומטרית אולם לא צריך להוציא את הציון הנדרש לקבלה לחוג הרצוי, מה שמאפשר למעשה להשיג באמצעות המכינה את כרטיס הכניסה לחוג המבוקש אף בציון פסיכומטרי נמוך בהרבה מהנדרש.
 מכינות קדם אקדמיות קיימות בכל האוניברסיטאות ובחלק מהמכללות האקדמיות. המקצועות הנלמדים במכינה משתנים בהתאם לחוג הלימודים הרצוי. במכינות ללימודים מדעיים הדגש יהיה על לימוד מקצועות מדעיים, וכן הלאה בהתאם למהות המכינה.

לחיפוש חכם של מכינות בתחומים שונים וקבלת ידיעונים בחינם
לחיפוש חכם של מכינות בתחומי האומנות, עיצוב ואדריכלות וקבלת ידיעונים בחינם
           לימודי תעודה ומקצוע
לימודי תעודה ומקצוע הם אפשרות נוספת של לימודים ללא פסיכומטרי שעדיין יכולים להקנות לכם יתרון גדול בשוק התעסוקה. לימודי תעודה ומקצוע קיימים בתחומים שונים ומגוונים וכמעט כל אחד יכול למצוא את התחום המתאים לו: מחשבים, קוסמטיקה, איפור, עיצוב אופנה, עיצוב פנים, מזכירות, שוק ההון, נדלן, הנהלת חשבונות ועוד הרבה. מעבר לביטול הצורך בפסיכומטרי, לימודי תעודה מהווים במקרים רבים את הדרך הקצרה לשוק העבודה מבלי לעבור מספר שנות לימוד מפרכות, וכלל לא בטוח כי בסופו של דבר לימודי תעודה אינם עדיפים על לימודי תואר. (כמובן שהכל בהתאם לנסיבות האישיות של כל אחד)

לחיפוש חכם של קורסים ולימודי מקצוע ותעודה בתחומים שונים וקבלת ידיעונים בחינם
        לימודים ללא פסיכומטרי באוניברסיטה הפתוחה
מגוון האפשרויות הפתוח בפניכם של לימודים ללא פסיכומטרי, לא מונע מכם להשיג תואר אקדמי. האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד אקדמי המוכר על ידי המוצע להשכלה גבוהה שמעניק תואר ראשון ושני במגוון תחומים. ברם, בניגוד למוסדות אחרים להשכלה גבוהה הרישום לתואר ראשון באוניברסיטה פתוחה לא מותנה בהצגת אישורים על לימודים קודמים, ועדיין מדובר בלימודים באיכות גבוהה.
כך ניתן להירשם למסגרת לימודים ללא פסיכומטרי לתארים בפסיכולוגיה, כלכלה, חינוך, מנהל עסקים, תקשורת, היסטוריה, כלכלה, מדעי החיים, כימיה, מדעי המחשב, הנדסת תוכנה, הנדסת תעשייה וניהול, מדעי המדינה, יחסים בינלאומיים, חינוך, היסטוריה של עם ישראל, לימודי המזרח התיכון, יהדות, ספרות, פילוסופיה, מתמטיקה, פיזיקה ועוד.
מלבד זאת, גם הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מתנהלים בשיטה שונה מאשר במוסדות האחרים, שכן מרבית הלימוד נעשה באופן עצמאי ולא במסגרת כיתתית. הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מתאימים במיוחד למי שמחפש גמישות בלימודים, ומסתייג ממסגרות כובלות.
         לימודים ללא פסיכומטרי במכללות
בשנים האחרונות נפתחו מספר מכללות אקדמיות במקומות שונים בארץ במטרה להרחיב את קהל היעד של ההשכלה הגבוהה. מייסדי המכללות הללו הבינו שהבחינה הפסיכומטרית מהווה מכשול משמעותי בפני רבים להשגת תואר אקדמי ולכן חלקן מציעות גם מסלול לימודים ללא פסיכומטרי לבעלי ממוצע ציונים גבוה בתעודת הבגרות.

במכללות אלו ניתן ללמוד לתואר במשפטים, תקשורת, ביטוח, מנהל עסקים, ראיית חשבון, מדעי המחשב ועוד ללא צורך להיבחן בבחינה הפסיכומטרית. יחד עם זאת, על מנת להירשם לחלק מהתחומים יש צורך בציון גבוה במקצועות מסוימים בבגרות, ובמקרים לא מועטים נדרש תהליך של השלמת בגרויות.
 
מתלבטים מה ללמוד? קבלו ייעוץ לימודים, מידע על מסלולים ותנאי קבלה וידיעונים חינם וללא התחייבות! לחצו על התמונה כדי לקבל פרטים נוספים
 

רוצים לעשות פסיכומטרי ומתלבטים היכן? לחצו כאן
הבית של החיילים המשוחררים

מפת האתר   תנאי שימוש     דרושים  אודות   משתחררים  פרסום באתר